Tag: тинејџер

Белорусија: Средношколец ја убил наставничката со нож !

Лондон: Улични банди им плаќале на малолетници да бодат врсници со ножеви по улици ?!

Улични банди во Ливерпул им нудат на тинејџери и по 1.000 фунти (околу 69.000 денари) да избодат други млади, објави Би-би-си.Имено, некои малолетни лица за Би-би-си изјавија дека возрасни лица ...

Данска: Тинејџер штрајкува со глад, заради климатските промени !

Данска: Тинејџер штрајкува со глад, заради климатските промени !

Тинејџер во Данска започна штрајк со глад за да ги натера политичарите да преземат акција за климатските промени. Деветнаесетгодишниот Микел Брикс пред три дена го започна својот штрајк со глас, ...

ВИДЕО: Еден тинејџер убиен а седум повредени откако двајца ученици пукале во училиште во САД !

ВИДЕО: Еден тинејџер убиен а седум повредени откако двајца ученици пукале во училиште во САД !

Еден тинејџер е убиен, а седуммина се повредени откако двајца ученици отвориле оган во едно американско училиште.Нападот во училиштето „Хајлендс ранч“ во близина на Денвер, Колорадо, се случи во вторникот, ...

ВИДЕО: Сенатор во Австралија добил јајце по глава од тинејџер, откако ги обвинил муслиманите за масакрот во Нов Зеланд !

ВИДЕО: Сенатор во Австралија добил јајце по глава од тинејџер, откако ги обвинил муслиманите за масакрот во Нов Зеланд !

Австралискиот сенатор на сојузната држава Квинсленд Фрејзер Енинг за вчерашниот масакр во Нов Зеланд ги обвини муслиманите. Енинг го осуди нападот, но потоа изјави дека тој потекнува од стравот од ...

Хрватска: Пијан тинејџер кршел во болница со 4 промили алкохол во крвта !

Хрватска: Пијан тинејџер кршел во болница со 4 промили алкохол во крвта !

Тинејџер на новогодишната ноќ кршел се пред себе во болница во Загреб, велат хрвaтските медиуми.Според информациите момчето било на возраст од 14 години, а кога дошол во болницата тој имал ...