Tag: трамп

Нов удар за Ердоган од Трамп: САД усвои резолуција дека Турците извршиле геноцид над Ерменците !

Нов удар за Ердоган од Трамп: САД усвои резолуција дека Турците извршиле геноцид над Ерменците !

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес со убедливо мнозинство вчера усвои резолуција која сигурно во Анкара ќе биде дочекана како непријателски акт. Според резолуцијата, масовните убиства на Ерменците во Османското царство ...

Трамп бара брза смртна казна за извршителите на масовни убиства во САД !

Трамп сака да ја објави снимката од акцијата во која е убиен лидеорт на ИД, Багдади во Сирија !

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата администрација размислува да ја објави видео-снимката од специјалната операција во Сирија, во која е убиен лидерот на Исламска држава, Абу Бакр ал Багдади. ...

ВИДЕО: Раперот Еминем под истрага, оти во песна се заканувал на ќерката на Трамп !

ВИДЕО: Раперот Еминем под истрага, оти во песна се заканувал на ќерката на Трамп !

Познатиот пејач е под истрага на тајната американска полиција , откако бил пријавен од ,,загрижен граѓанин” , зашто во една песна ја споменува ќерката на претседателот , Иванка Трамп.Американската тајна ...

ВИДЕО: Ал Багдади, лидерот на ИД е жив – Сто пати го умреа а тој се јави со пораки за одмазда !

Американците тврдат дека по втор пат го убиле лидерот на Исламска држава !

САД спроведоа операција против лидерот на Исламската држава , Абу Бакр ал- Багдади , а претседатлеот Трамп најави обраќање до нацијата.Њусвик, цитирајќи американски воен службеник, кој добил информации за резултатите ...

ВИДЕО: Бившиот потпретседател Бајден, бара отповикување на актуелниот претседател Трамп !

ВИДЕО: Бившиот потпретседател Бајден, бара отповикување на актуелниот претседател Трамп !

Џозеф Бајден, најверојатниот претседателски кандидат на демократите, за првпат денес повика на постапка за отповикување на американскиот претседател Доналд Трамп. Бајден тоа го направи, како што пренесува Ројтерс, за време ...

Трамп бара брза смртна казна за извршителите на масовни убиства во САД !

Трамп му се закани на Ердоган дека ќе ја уништи турската економија ако ги нападне Курдите !

Американскиот претседател Доналд Трамп ѝ упати во понеделникот остро предупредување на Турција, заканувајќи се дека ќе ја уништи нејзината економија доколку Анкара „оди предалеку“ преземајќи воен удар во Сирија. Трам ...

Трамп бара брза смртна казна за извршителите на масовни убиства во САД !

ВИДЕО: Трамп тврди дека ако го отповикаат, САД можат да влезат во граѓанска војна ?!

Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди на Твитер дека неговото отповикување би можело да предизвика втора граѓанска војна во САД, цитирајќи ја изјавата на познатиот евангелистички пастор Роберт Џефрис. Според Џефрис, ...

Трамп бара брза смртна казна за извршителите на масовни убиства во САД !

Трамп пак на тенок мраз – Ќе има ли истрага со можност за отповикување ?!

Претставничкиот дом на Конгресот на САД почна официјална истрага за отповикување на претседателот Доналд Трамп. Истрагата се фокусира на тоа дали Трамп ги злоупотребил своите претседателски овластувања и побарал помош ...

ВИДЕО: Претседателот Трамп зборува во ОН, неговиот министер…спие ?!

ВИДЕО: Претседателот Трамп зборува во ОН, неговиот министер…спие ?!

Како што пренесува американската телевизија "CNBC", министерот Рос „дремнал“ 15-тина минути додека претседателот на САД држеше говор во Генералното собрание на Обединетите нации. Министерот за трговија на Соединетите Американски Држави ...

Page 1 of 7 1 2 7