Tag: трамп

САД: Ако не можат да докажат дека две години биле во земјата, следува депортација !

САД: Ако не можат да докажат дека две години биле во земјата, следува депортација !

Американската Влада донела одлука со која експресно го забрзува процесот на депортација на емигрантите без потребни документи и на тој начин ќе ги заобиколува судовите. Според новиот правилник, секој емигрант ...

Трамп се пофали дека САД собориле ирански дрон, а тие му вратија: „Ваш е, не е наш !“

Трамп се пофали дека САД собориле ирански дрон, а тие му вратија: „Ваш е, не е наш !“

Иран негираше дека американскиот воен брод „УСС Боксер“ срушил еден од нивните дронови во Ормутскот Теснец, во време на зголемени тензии меѓу двете земји, јавува „Гардијан“. Инцидентот првенствено беше обелоденет ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп за денот на независноста ќе ги вади тенковите на улица…за воена парада !

Американскиот претседател Доналд Трамп најавидека по повод американскиот Ден на независноста во центарот на Вашингтон ќе изложи тенкови, на прославата која ќе вклучува и прелтувања на борбени авиони и други ...

ВИДЕО: Трамп распоредува кој каде ќе се седи – Вака излега кога му наредува на шпанскиот премиер !

ВИДЕО: Трамп распоредува кој каде ќе се седи – Вака излега кога му наредува на шпанскиот премиер !

Пред еден голем состанок на светските лидери на самитот G20 во јапонска Осака, камерите снимиле како американскиот претседател Доналд Трамп го прекинал разговорот со шпанскиот премиер Педро Санчез. Имено, двајцата ...

Трамп и ја украде портпаролката на сопругата Меланија !

Трамп и ја украде портпаролката на сопругата Меланија !

Првата дама на Соединетите Американски Држави, Меланија Трамп, објави дека нејзината портпаролка Стефани Гришам ќе биде новиот прес-секретар на Белата куќа. Гришам, која е со семејството Трамп од 2015 година, ...

ВИДЕО: Додека кралицата зборува, сите се прашуваат дали Трамп спие или медитира !?

Новинарка го обвини Трамп дека пред 20 години сексуално ја нападнал ?!

Колумнистка го обвини американскиот претседател Доналд Трамп за сексуален напад во гардероба во продавница во Њујорк пред повеќе од 20 години во статија што беше објавена вчера.Е. Џин Керол напиша ...

Page 1 of 4 1 2 4