Tag: трговски

ФОТО: Со автомобил влетал во трговски центар во Хамбург !

ФОТО: Со автомобил влетал во трговски центар во Хамбург !

Автомобил со полна брзина удри во трговски центар во германскиот град Хамбург, јавуваат локални медиуми. Според пишувањето на „Хамбургер абендблата“, девет лица се пренесени во болница. Зградата на трговскиот центар ...

САД: Маж фрлил петгодишно дете од тераса на шопинг центар во Минесота !

САД: Маж фрлил петгодишно дете од тераса на шопинг центар во Минесота !

Американец е уапсен откако фрлил петгодишно дете од тераса на шопинг центар во Минесота, пренесуваат амеирканските медиуми. Според информациите, детето е во животозагрозувачка состојба по паѓањето од тераса од вториот ...