Tag: уапсени

Вчера силувана малолетничка во Штип !

САД: Уапсени 1700 педофили кои барале жртви на интернет !

Американското Министерство за правда бјави дека се уапсени 1.700, според наводите онлајн криминалци поврзани со порнографија со деца, за време на двомесечната операција во целата земја, пренесоа медиумите. Операцијата "Скршено ...

Албанија: 80% од младите полицајци се надеваат на “зелена карта” за да заминат во САД !

На Косово уапсени четири лица за трговија со органи !

Во полициска операција во регионот на Приштина уапсени се четири лица осомничени за кривични дела „противзаконска трансплантација и трговија со човечки органи и клетки“ и „соизвршителство“, соопшти денес косовската полиција. ...

САД од продажба на оружје заработиле 222 милијард долари – Русија ја претекна Британија !

Црна Гора: Запленето големо количество на оружје и уапсени пет лица !

Црногорската полиција заплени големо количество оружје и муниција, средства за комуникација, автомобил и уапси пет лица. Полицијата изврши претрес на 22 места во Подгорица, Цетиње и Даниловград, каде е пронајдено ...

Албанската опозиција не се откажува од протести !

За грабежот на 5 милиони евра на аеродромот во Тирана, уапсени 4 лица !

Четворица осомничени биле уапсени поради филмскиот грабеж на аеродромот во Тирана, соопшти албанската полиција. Три лица биле уапсени во Елбасан, а едно во Кроја поради грабеж на пет милиони евра. ...

ВИДЕО: Во Сплит, нападнати ватерполисти на српска „Црван Ѕвезда“ – Полицијата уапси три лица !

ВИДЕО: Во Сплит, нападнати ватерполисти на српска „Црван Ѕвезда“ – Полицијата уапси три лица !

Хрватската полиција информираше дека се приведени тројца напаѓачи на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит. Според информациите се трага по уште двајца хулигани кои со палки ги нападнале спортистите на ...