Tag: Убиство

САД: Судири меѓу демонстранти и полицијата по убиство на афро-американец во мемфис !

САД: Судири меѓу демонстранти и полицијата по убиство на афро-американец во мемфис !

Дваесетина полицајци се повреден во судирите со демонстрантите во Мемфис, од кои некои фрлале со камења, откако агентите на шерифската служба застрелале црнец во текот на обидот да го уапсат, ...

САД: Градоначалникот на Алабама предлага хомосексуалците да се убиваат ?!

САД: Градоначалникот на Алабама предлага хомосексуалците да се убиваат ?!

Градоначалникот на американската сојузна држава Алабама, наводно, на својата страница на Фејсбук повика на убивање на хомосексуалците, за веднаш по објавувањето да го избрише овој статус, објави „Би-би-си“. Марк Чамберс ...

Аргентина: Конгресмен застрелан пред Конгресот !

Аргентина: Конгресмен застрелан пред Конгресот !

Аргентински национален конгресмен и неговиот советник утрово се застрелани во близина на зградата на аргентинскиот Конгрес, во она што министерката за безбедност на земјата го опиша како напад во „мафијашки ...

Во Скопје се родило најголемото бебе во државава !

БИЗАРНО: Си ја убиле петгодишната ќерка бидејќи била премногу дебела !

По­ра­неш­ни­от фуд­ба­лер Си­јер Вуд (28) и не­го­ва­та пар­тнер­ка Еми Теј­лир (25) од САД се об­ви­не­ти за из­ма­чу­ва­ње и убис­тво на пет­го­диш­на ќер­ка Лара. Спо­ред по­ли­цис­ки ин­фор­ма­ции, непос­ре­дно пред де­вој­че­то да ...

БиХ: Малолетници убиле брачен пар со шрафцигер, па се возеле со нивниот автомобил !

БиХ: Малолетници убиле брачен пар со шрафцигер, па се возеле со нивниот автомобил !

Двајца малолетници, 15 и 16 години, од Босна и Херцеговина, се осомничени дека пред неколку дена извршиле грозоморно убиство на брачен пар од селото Шуматац крај Велика Кладуша. Како што ...

ВИДЕО: Терористот од Нов Зеланд се појави во суд – Маж се обидел да го убие !

Австралискиот убиец од џамиите во Нов Зеланд, обвинет за 50 убиства !

Австралискиот екстремист Брентон Тарант обвинет е на новозеландскиот суд за убиство на педесет луѓе, според најновите податоци, ден по масакрот во двете џамии во Крајстчрч, а полицијата соопшти во неделата ...

ВИДЕО: Двајца поранешни ученици убиле десет лица во училиште во Сао Паоло од кои 6 се тинејџери !

ВИДЕО: Двајца поранешни ученици убиле десет лица во училиште во Сао Паоло од кои 6 се тинејџери !

Двајца вооружени напаѓачи со качулки со огнено оружје убиле десет лица, а потоа си пресудиле себеси во училиште во Сузано, во близина на Сао Паоло, пишуваат бразилските медиуми. Шест деца, ...

Пренос во живо: Петмина затвореници се забарикадирале во ќелија во штипскиот затвор ! Се закануваат со самоповредување !

Грција: Во тепачка во затвор, убиен затвореник а седум други се повредени !

Еден затвореник беше убиен , а седум беа повредени во тепачката што се случи вчера во грчкиот затвор Коридалос, објавија грчките медиуми. Тепачката почна помеѓу затворениците од Грција и Грузија ...

Page 1 of 2 1 2