Tag: Улица

Мексико: Банда соблекла и офарбала седум свои жртви и ги терале голи да шетаат по улица !?

Мексико: Банда соблекла и офарбала седум свои жртви и ги терале голи да шетаат по улица !?

Членови на мексикански картел ги офарбале своите жртви од глава до петици, па голи ги терале на уште помачни работи. Членови на мексикански наркокартел своите седум жртви ги обоиле во ...

Нема веќе туристички прошетки низ улицата на „Црвените фенери“ во Амстердам !

Нема веќе туристички прошетки низ улицата на „Црвените фенери“ во Амстердам !

Градските власти во Амстердам објавија дека веќе нема да дозволуваат организирани туристички обиколки до познатата Улица на црвените фенери.Амстердам, како една од најпознатите европски туристички дестинации, често се соочува со ...

Двајца словенци од проституција заработиле 14 милиони евра !

Секс индустријата пропаѓа во Амстердам ! Слаб профит и интерес за проститутки !

Многу жени кои го продаваат своето тело во Амстердам, се повеќе се мачат да привлечат муштерии кои сакаат да платат, затоа што нивните излози ги сокриваат туристи кои прават селфи ...

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Прегазен пешак во Штип – Пренесен во болница со тешки повреди !

Т.К.(67) управувајќи патничко моторно возило „мерцедес” со штипски регистарски ознаки вчера во 18:00 часот удрил во пешакот М.Б.(61) од Штип на крстосницата од улица „Стојан Рибата” со улица „Маршал Тито” ...