Tag: унгарија

ВИДЕО: Унгарски градоначалник и политичар предизвика скандал – Објавени снимки од оргии и користење на дрога !

ВИДЕО: Унгарски градоначалник и политичар предизвика скандал – Објавени снимки од оргии и користење на дрога !

Од минатата недела на еден блог почнаа да се објавуваат снимки од Золт Боркаи , градоначалник на градот Гјор и поранешен претседател на Олимпискиот комитет на Унгарија. По објавите на ...

Унгарците од Војводина ги дава гласовите на партијата на Орбан за европскиот парламент !

И покрај тоа што ја критикува, унгарскиот премиер Орбан кажа дека земјата останува во ЕУ !

Унгарија не планира да ја напушти Европската унија , порача унгарскиот премиер Виктор Орбан. Но, тој е убеден дека источните и западните земји-членки мора да најдат компромис за иднината на ...

Тројца Бугари во Унгарија добија доживотен затвор заради смрт на над 70 мигранти !

Тројца Бугари во Унгарија добија доживотен затвор заради смрт на над 70 мигранти !

Унгарскиот суд осуди на доживотна казна затвор четворица криумчари на луѓе, одговорни за смрт на 71 мигрант, чии тела се пронајдени во камион оставен на автопат во Австрија во 2015 ...

Унгарците од Војводина ги дава гласовите на партијата на Орбан за европскиот парламент !

Унгарците од Војводина ги дава гласовите на партијата на Орбан за европскиот парламент !

На изборите за Европскиот парламент се гласа и во Србија: десетици илјади луѓе, оние кои, покрај српското, имаат и државјанство на некоја земја-членка на ЕУ. Најбројни се Унгарците кои во ...

Унгарија: Пратеници се обиделе да прочитаат петиција на националната телевизија па биле исфрлени насилно !

Унгарија: Пратеници се обиделе да прочитаат петиција на националната телевизија па биле исфрлени насилно !

Двајца независни пратеници од Унгарија биле исфрлени од зградата на унгарската државна телевизија откако се обиделе да прочитаат петиција.Инцидентот се случува еден ден откако полицијата употреби солзавец против демонстрантите во ...