Tag: филм

ВИДЕО: Вака Анџелина Џоли се трансфрмира во лошата вештерка од филмот „Maleficent“ !

ВИДЕО: Вака Анџелина Џоли се трансфрмира во лошата вештерка од филмот „Maleficent“ !

Наскоро ќе се појави продолжетокот на популарниот филм на Дизни "Maleficent"  со Анџелина Џоли во главната улога. На официјалниот Инстаграм профил на Дизни се појави до сега невидена снимка од ...

ВИДЕО: Новиот филм за „Џокер“ со Хоакин Феникс, доби овации на филмскиот фестивал во Венеција !

ВИДЕО: Новиот филм за „Џокер“ со Хоакин Феникс, доби овации на филмскиот фестивал во Венеција !

Осумминутни овации доби филмот „Џокер“ на Венецискиот филмски фестивал.Адаптацијата на Џокер со Хоакин Феникс во главната улога е еден од најочекуваните филмови за оваа година. https://youtu.be/qFJvP4wXo-o Уметничкиот директор на филмскиот ...

Скарлет Јохансон, најбогата актерка…само од еден филм, заработила 56 милиони долари !

Скарлет Јохансон, најбогата актерка…само од еден филм, заработила 56 милиони долари !

На листата на Форбс за најплатени актерки втора година по ред е убавата блондинка, Скарлет Јохансон. 34- годишната актерка , најпозната по улогата во филмот со најголема заработувачка во историјата ...

Руска компанија ги тужи Џеки Чен и Шварценегер заради пропаднат филм !

Руска компанија ги тужи Џеки Чен и Шварценегер заради пропаднат филм !

Cтечајниот управник на „Руски филмски групи“ која го сними филмот „Виј 3Д“ ја тужеше филмската куќа „Чајна филм груп“, како и Арнолд Шварценегер и Џеки Чен, пишува „Ведомости“. Руската компанија ...

Page 1 of 4 1 2 4