Tag: флорида

Флорида: Брачен пари “Вегани” го хранеле бебето само со овошје и зеленчук – Починало од гладување, а тие се уапсени !

Флорида: Брачен пари “Вегани” го хранеле бебето само со овошје и зеленчук – Починало од гладување, а тие се уапсени !

Брачен пар од Флорида бил уапсен под сомнение за убиство на својот 1,5-годишен син. Рајан и Шејла О’Лери го држеле своето дете на строга диета, која се состоела од сирово ...

ВИДЕО: Експлозија на гас уништи трговски центар на Флорида ! Повредени над 20 лица !

ВИДЕО: Експлозија на гас уништи трговски центар на Флорида ! Повредени над 20 лица !

Најмалку 20 лица се повредени во силна експлозија во трговски центар на Флорида. Локалните агенции пренесуваат дека најверојатно станува збор за експлозија на гас и оти огромни оштетувања се забележуваат ...

По пукањето во Кочани – поднесена кривична за убиство во обид

Американско образование: На Флорида, наставниците ќе можат да носат оружје, за самоодбрана !?

Конгресот на американската држава Флорида, усвои закон кои дозволува на наставниците да носат пиштол во училниците како мера за спречување на терористички напади. Парламентот во Флорида, во кој повеќето го ...

ВИДЕО: Огромен дрвен крст исплива на брег на Флорида ! Божји знак или нешто друго ?!

ВИДЕО: Огромен дрвен крст исплива на брег на Флорида ! Божји знак или нешто друго ?!

Голем број верници и набљудувачи се собраа на една од плажите во Јужна Флорида откако на нејзиниот брег исплива огромен дрвен крст. Според пишувањата на американските медуми, некои од насобраните ...

ВИДЕО: Авион се урна врз куќа на Флорида- Пермина загинати и двајца повредени !

ВИДЕО: Авион се урна врз куќа на Флорида- Пермина загинати и двајца повредени !

Пет лица загинаа, а двајца завршија во болница откако помал авион изутрината се урна врз двокатен станбен објект во градот Јорба Линда, во американската сојузна држава Калифорнија. Двајца мажи и ...