Tag: хамбург

ФОТО: Со автомобил влетал во трговски центар во Хамбург !

ФОТО: Со автомобил влетал во трговски центар во Хамбург !

Автомобил со полна брзина удри во трговски центар во германскиот град Хамбург, јавуваат локални медиуми. Според пишувањето на „Хамбургер абендблата“, девет лица се пренесени во болница. Зградата на трговскиот центар ...