Tag: хирург

Белград: Автобус и откинал рака на српска ТВ водителка !

Спасена раката на српската водителка: Хирургот кажал дека целосно била откорната, но ја сошиле успешно !

По тешката сообраќајна несреќа и уште потешката операција, хирургот на водителката Деа Ѓурѓевиќ во детали раскажа за „Ало“ во каква состојба била нејзината рака. – Се работеше за потполно откорната ...

Скопјанец тешко повреден кај Свети Николе

Италијанец глумел лажен пластичен хирург во Романија !

Романската полиција го приведе италијанскиот државјанин, Матео Полити, кој се претставувал како пластичен хирург во клиника во околината на Букурешт.Граничната полиција наведе дека Полити бил приведен во воз на романско-унгарската ...