Tag: хрватска

Новиот комесар за проширување на ЕУ, на местото на Хан, ќе биде хрватската евро-пратеничка Шуица ?!

Новиот комесар за проширување на ЕУ, на местото на Хан, ќе биде хрватската евро-пратеничка Шуица ?!

Дубравка Шуица, членка на Европскиот парламент од Хрватска, ќе ја зазеде позицијата комесар за проширување на Европската унија, која досега ја извршуваше Јоханес Хан, објави порталот Европски Западен Балкан, повикувајќи ...

ВИДЕО: Човек дошол на плажа во Хрватска и истурил канта фекалии во морето ?!

ВИДЕО: Човек дошол на плажа во Хрватска и истурил канта фекалии во морето ?!

Хрват донел канта со фекалии на плажата, а потоа направил нешто кое ги згрозило многумина.Туристите кои се наоѓале на таа плажа го снимиле инцидентот. Повозрасен маж приредил шокантна сцена за ...

Бугарија купува американски авиони а руските ги праќа во пензија !

Хрватска купува 12 нови борбени авиони !

Крајната цел на хрватската влада е потпишување на договор за купување 12 борбени авиони од четвртата генерација до крајот на следната година. Оваа информација ја потврди главниот аналитичар и специјален ...

Ограбен автомобилот на претседателката на Хрватска !

Ограбен автомобилот на претседателката на Хрватска !

Службениот автомобил на хрватската претседателка Колина Грабар Китаровиќ е ограбен. Обезбедувањето го оставило автомобилот отклучен и крадците ја однеле целата опрема, пишува „Нова Тв“. Обезбедувањето било повикано на одговорност, но ...

Силен земјотрес утрово во Сплит !

Хрватскиот туризам го оправаат над 17.000 странски работници, од кои над 2500 се Македонци !

Според податоци на хрватското Министерство за внатрешни работи, во моментов има 17,381 странци кои работат во туризмот, а најголем дел работни дозволи се издадени на лица од БиХ. Оваа сезона ...

Белград: Пробале да ограбат таксист – Бил убоден со игла заразена од хепатит !

ВИДЕО: Ранет таксист во Дубровник, откако кон него биле испукани шест куршуми !

Дваесет и осумгодишен таксист од Дубровник бил ранет синоќа во самиот центар на градот, во него биле испукани шест куршуми.Очевидците кажале дека еден од куршумите го погодил во коленото, пренесуваат ...

ВИДЕО: Зборувал на мобилен, па со „БМВ“ жестоко удрил во „Шкода“ на наплатна рампа во Хрватска !

ВИДЕО: Зборувал на мобилен, па со „БМВ“ жестоко удрил во „Шкода“ на наплатна рампа во Хрватска !

Според неофицијални извори,, возачот на „БМВ-то“ кое здроби „шкода“ на наплатната рампа „СВ. Хелена“ кај Загреб зборувал на мобилен телефон и возел 150 киломтри на час, дознава Јутарњи лист. Видеото ...

Четиригодишнодевојче, во Хрватска починало од топлотен удар, заборавено во затворен автомобил !

Четиригодишнодевојче, во Хрватска починало од топлотен удар, заборавено во затворен автомобил !

Почина четиригодишно девојченце, кое работници од едно градилиште го пронашле во затворен автомобил во Ровињско село во Истра.Според неофицијални информации од истрагата девојченцето починало од последиците добиени од топлотниот удар ...

Page 1 of 7 1 2 7