Tag: часови

Украинскиот претседател оддржал прес конференција долга 12 часа ?!

Украинскиот претседател оддржал прес конференција долга 12 часа ?!

Украинскиот претседател Володимир Зеленски, поранешен популарен глумец, урна рекорд откако одржа пресконференција која траела повеќе од 12 часа. Претходниот рекорд го држеше белорускиот претседател Александар Лукашенко чија прес-конференција траеше повеќе ...

ВИДЕО: Дел од Менхетен во Њујорк, неколку часови без струја !

ВИДЕО: Дел од Менхетен во Њујорк, неколку часови без струја !

Голем дел од њујоршки Менхетн остана без струја, а локалната компанија за снабдување со електрична енергија објави неколку часа потоа дека ситуацијата полека се враќа во нормала. Најпогоден бил западниот ...