Tag: чешка

ВИДЕО: Не сте виделе ваков камен пијан судија, на фудбалски меч !

ВИДЕО: Не сте виделе ваков камен пијан судија, на фудбалски меч !

Во Чешка, на меч на младите категории меѓу Бероун и Слејни помошниот судија пристигнал во алкохолизирана состојба. Судијата Милан Шефар стана хит на социјалните мрежи, зашто многумина не можеа да ...

Чешкиот премиер и претседател, сакаат да го повлечат признавањето на Косово ?!

Чешкиот премиер и претседател, сакаат да го повлечат признавањето на Косово ?!

Чешкиот премиер Андреј Бабиш изјави во средата вечерта дека е подготвен да дискутира со шефот на државата Милош Земан и другите високи чешки функционери на тема можно повлекување на признавањето ...

ВИДЕО: Осум лица повредени во Чешка, откако воз удрил во заглавен шлепер на пруга !

ВИДЕО: Осум лица повредени во Чешка, откако воз удрил во заглавен шлепер на пруга !

Осум лица од кои едно дете, се повредени ,кога воз налетал на шлепер.Чешките служби за спасување соопштија дека повредените се сместени во прашката болница и дека се работи за полесни ...

Зголемени самоубиствата кај француските полицајци – За 4 месеци, 28 си го одзеле животот !

Чешка: Полицијата ги обезбедува училиштата по заканите за напади !

Чешката полиција соопшти дека презема мерки за заштита на некои училишта во земјата откако добила информации дека постои закана за вооружени напади на тие установи. Полицијата во соопштение на Твитер ...

Чешка: Наместо да го чува, телохранител по грешка пукнал случајно во авионот на Премиерот !

Чешка: Наместо да го чува, телохранител по грешка пукнал случајно во авионот на Премиерот !

Tелохранител случајно пукнал со пиштол во владиниот авион со кој патувал чешкиот премиер, Андреј Бабиш.Од полицијата го потврдија случајот и истакнаа дека никој не е повреден. Како што објавија чешките ...

На Чесите не им се допаѓа што во земјата живеат многу странци !

На Чесите не им се допаѓа што во земјата живеат многу странци !

Се поголем број Чеси сметаат дека во оваа земја живеат премногу странци, покажуваат резултатите од истражувањето на јавното мислење кое во текот на март го спроведе институцијата CVVM. Според резултатите ...