Tag: шверц

Поранешен вработен во УБК, сега пензионер и неговиот 31 годишен син од Струга шверцувале дрога.

Поранешен вработен во УБК, сега пензионер и неговиот 31 годишен син од Струга шверцувале дрога.

Двајцата се приведени од страна на полицијата. Одделението за организиран криминал при МВР и СВР Охрид во координирана акција, синоќа околу половина час пред полноќ спречија шверц на 50 килограми ...

Барселона: Се обидел да шверцува дрога под периката ?!

Барселона: Се обидел да шверцува дрога под периката ?!

Еден колумбиски државјанин е уапсен на меѓународниот аеродром во Барселона, откако полицијата под неговата перика пронашла половина килограм кокаин. Откако слетал со авионот од Богота, овој Колумбиец го привлекол вниманието ...

Се обиделе да шверцуваат 350 шишиња текила во авион, вредна над 70.000 евра ?!

Се обиделе да шверцуваат 350 шишиња текила во авион, вредна над 70.000 евра ?!

Речиси 500 шишиња прошверцувана текила нашле цариниците во авион на аеродромот во Марибор. Шишињата со мексиканска текила биле скриени во товарен авион, кој долетал од Украина. Царината ги запленила шишињата, ...

Солун: Патничка шверцувала клетки за трансплатација на рожници на очи !

Солун: Патничка шверцувала клетки за трансплатација на рожници на очи !

Царинските службеници на солунскиот аеродром „Македонија“, во куферот на една патничка пронашле стерилизирани човечки клетки, кои се користат за кератопластика, односно за трансплантација на рожници на очите. Патиничката, чија националност ...

Црна Гора: Спречен шверц на 84 килограми марихуана од Албанија !

Црна Гора: Спречен шверц на 84 килограми марихуана од Албанија !

Црногорската полиција заедно со албанските колеги спречи шверц на марихуана, што едно лице ја прошверцувало преку од Албанија во Црна Гора преку Скадарското Езеро. Спакувана во 97 пакетчиња и тежина ...

Во Италија, полицијата откри и синџир за шверц на кучиња ?!

Во Италија, полицијата откри и синџир за шверц на кучиња ?!

Полицијата во Италија откри синџир за нелегална трговија со кученца, кои незаконски биле увезувани во земјата од Словачка, а потоа биле препродавани како домашни миленици користејќи фалсификувано педигре. Шверцерите плаќале ...