Tag: шкотска

Шкотланѓаните го менуваат ставот: Мнозинството сака независност !

Шкотланѓаните го менуваат ставот: Мнозинството сака независност !

Повеќето гласачи во Шкотска сакаат втор референдум за независност од Велика Британија во 2021 година и би гласале за напуштање на Обединетото Кралство, пренесува Хелдрород.Податоците се од социолошко истражување спроведено ...

„Манчестер Јунајтед“ му даде отказ на Мурињо !

Мурињо ќе се сели во Шкотска ?!

По шпекулациите поврзани со Реал Мадрид, Интер, Бенфика и Лион, сега се појави нова екипа која наводно е заинтересирана за Жозе Мурињо. Се работи за Селтик кој остана без Брендан ...

Каква грешка ! Авион на „Бритиш ервјез“ наместо во Германија, слетал во Шкотска !

Каква грешка ! Авион на „Бритиш ервјез“ наместо во Германија, слетал во Шкотска !

Авион на „Бритиш ервејз“ на лет од Лондон за Диселдорф, Германија по грешка слетал во Единбург, Шкотска. Авиокомпанијата денеска рече дека проблемот почнал кога бил поднесен погрешен план за летање ...