Tag: ѕвезда

ВИДЕО: Во Сплит, нападнати ватерполисти на српска „Црван Ѕвезда“ – Полицијата уапси три лица !

ВИДЕО: Во Сплит, нападнати ватерполисти на српска „Црван Ѕвезда“ – Полицијата уапси три лица !

Хрватската полиција информираше дека се приведени тројца напаѓачи на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит. Според информациите се трага по уште двајца хулигани кои со палки ги нападнале спортистите на ...