Tag: њујорк

Авион кој летал за Солун бил погоден од гром !

Нов рекорд: Најдолгиот авионски лет траеше 19 часови и 16 минути !

Австралискиот авиопревозник „Квантас“ го комплетираше најдолгиот непрекинат комерцијален патнички лет на светот, како дел од истражувањето какво влијание ќе има вакво патување врз пилотите, екипажот и патниците. „Боинг 787-9“ со ...

Расте бројот на заболени од рак, по падот на кулите близначки во Њујорк !

Расте бројот на заболени од рак, по падот на кулите близначки во Њујорк !

Жаклин Фебриле имала 26 години и работела во близина на Светскиот трговски центар кога на 11-ти септември 2001-ва година џихадисти ги срушија њујоршките „Кули близначки“. Денес, таа е една од ...

ВИДЕО: Едногодишни близнаци починале во Њујорк, откако таткото ги заборавил осум часа во возилото на пеколните темперетури !

ВИДЕО: Едногодишни близнаци починале во Њујорк, откако таткото ги заборавил осум часа во возилото на пеколните темперетури !

"Не знаев дека се таму“, им рече Хуан Родригез (39) на полицајците, откако ги оставил своите две деца во загреан автомобил цели 8 часа. Едногодишните близнаци, Феникс и Мариза, биле ...

ВИДЕО: Дел од Менхетен во Њујорк, неколку часови без струја !

ВИДЕО: Дел од Менхетен во Њујорк, неколку часови без струја !

Голем дел од њујоршки Менхетн остана без струја, а локалната компанија за снабдување со електрична енергија објави неколку часа потоа дека ситуацијата полека се враќа во нормала. Најпогоден бил западниот ...

ВИДЕО: Хеликоптер се сруши на врв на зграда во Њујорк – Загина пилотот !

ВИДЕО: Хеликоптер се сруши на врв на зграда во Њујорк – Загина пилотот !

Хеликоптер се урна на покрив на зграда во центарот на Менхетен. Само едно лице, пилотот бил во хеликоптерот, и според информациите на двајца официјални претставници тој загинал.Гувернерот Ендрју М. Куомо ...

ВИДЕО: Хеликоптер го промашил хелиодромот и паднал во реката Хадсон во Њујорк !

ВИДЕО: Хеликоптер го промашил хелиодромот и паднал во реката Хадсон во Њујорк !

Недалеку од прометниот хелиодром на Менхетен во Њујорк во реката Хадсон минатата ноќ се урна хеликоптер. Пилотот без сериозни повреди успеал да стигне од делумно потонатата машина до копното. Претставници ...

Човекот кој сакаше да ја запали катедралата Сент Патрик во Њујорк бил Универзитетски професор !

Човекот кој сакаше да ја запали катедралата Сент Патрик во Њујорк бил Универзитетски професор !

Професорот Марк Лампарело (37) е осомничен за обид за палење на катедралата Сент Патрик во Њујорк. Универзитетскиот професор Марк Лампарело е уапсен откако влегол со канистер со бензин , течен ...

Спречен обид да се запали црквата Свети Патрик во Њујорк !

Спречен обид да се запали црквата Свети Патрик во Њујорк !

Њујоршката полиција уапсила 37- годишен маж кој влегол во католичката катедрала Свети Патрик во Њујорк со канти полни со бензин, течен гас и запалка.Веднаш откако осомничениот влегол во катедралата која ...

Во Њујорк откриени 1.5 тони кокаин, вреден 77 милиони долари – Никој не знае чија е дрогата ?!

Во Њујорк откриени 1.5 тони кокаин, вреден 77 милиони долари – Никој не знае чија е дрогата ?!

Агенти на американската царина запленија 1 450 килограми кокаин , вреден 77 милиони долари. Најголемата пратка кокаин во последните 25 години на пристаништата во Њујорк и Њу Џерски е запленета ...

Page 1 of 2 1 2