3.8 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Ooops... Error 404

Sorry, but the page you are looking for doesn't exist.

Тепачка во Берово

На  ул.„Димитар Влахов“ во Берово бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад извршен од Џ.Р.(59) врз Д.Ц.(43), двајцата од Берово. По целосно...

Украдено возило во Светиниколско

Жител на Скопје останал без своето возило фолсфаген голф, додека бил на викенд во Светиниколско. Возилото му исчезнало од гаража на неговата викенд куќа...

Напад на пазарот во Кочани

77-годишен жител на Кочани, во полиција пријавил дека бил нападнат додека пазарел на Градскиот пазар. Истрагата утврдува дали причина за нападот е обид за...

Вработени во приватна здравствена ординација се тепале пред пациенти

Двајца колеги вработени во приватна здраствена ординација од Штип, недоразбирањата ги решавата во полиција , а можеби и на суд, по тепачка што избила...

МВР догодина ќе троши 10,4 милј. ден

Министерството за внатрешни работи догодина ќе троши  10,4 милијарди денари, предвидува Предлог – Буџетот за 2022 година. Буџетот предвидува зголемување на платите за вработените...

АФПЗРР: 306 земјоделци добија нови трактори

Преку мерката „Инвестиции за модернизација на земјоделски стопанства, подмерка набавка на трактори" веќе се реализирани и исплатени повеќе од половина од одобрените апликации. Од...

РБСМ: 16,9 мил. евра за домашните компании

Развојната банка, денес, ја повлече првата транша во износ од 16,9 милиони евра за мали и средни компании од заемот од Европската инвестициска банка....

Во се’ се става и манџа без него не бива . Зошто црвениот пипер е неодминлив

Во се’ се става и без него добра манџа не бива. Ова е најкраткиот опис на неодминливиот црвен пипер. Зачин кој стотици години наназад...

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles