3.5 C
New York
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Global News

Travel Guides

Gadgets

Во Агенцијата има 115.000 невработени, а бизнисот пропаѓа поради работници.

Ако компаниите  итно не ги обезбедат потребните работници за многу од нив ке следува пропаст, изјави вицепремиерпт за економски  прашања Фатмир Битиќи. Од друга страна,...

Receipes

Во Агенцијата има 115.000 невработени, а бизнисот пропаѓа поради работници.

Ако компаниите  итно не ги обезбедат потребните работници за многу од нив ке следува пропаст, изјави вицепремиерпт за економски  прашања Фатмир Битиќи. Од друга страна,...
0FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Most Popular

Fitness

Во Агенцијата има 115.000 невработени, а бизнисот пропаѓа поради работници.

Ако компаниите  итно не ги обезбедат потребните работници за многу од нив ке следува пропаст, изјави вицепремиерпт за економски  прашања Фатмир Битиќи. Од друга страна,...

Работниците во Македонија се постари од 50 години

Просечната старост на работниците во Македонија е над 50 години и кога ќе одат во пензија, нема кој да ги замени. Во некои дејности во...

Обезбедени  500.000 евра се за изградба на канализационен систем во штипска Железничка

Најдоцна од август ќе започне изградбата на фекалниот канализационен систем во штипската населба Железничка. Овој комунален проблем таму е доминантен од постоењето на населбата,...

Постигнат договор: Нема да има протести на здравствените работници – големо зголемување на платите

Синдикатите од здравство кои неколку часа пред најавениот протест беа на средба во Министерството за здравство постигнаа договор. Се договоривме. По три илјади денари за...

Априлијада во Штип Сити Мол

За денот на шегата Први април, за прв пат, општината ја организира традиционалната Априлијада во Штип Сити Мол. Априлијадата е закажана за оваа сабота...

Gaming

Во Агенцијата има 115.000 невработени, а бизнисот пропаѓа поради работници.

Ако компаниите  итно не ги обезбедат потребните работници за многу од нив ке следува пропаст, изјави вицепремиерпт за економски  прашања Фатмир Битиќи. Од друга страна,...

Latest Articles

Must Read